Przesiadamy się na rower

Rower Giant – Dobry wybór
18 września, 2019
Wiązania narciarskie – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
9 marca, 2020
Show all

Przesiadamy się na rower

Samorządowcy w największych polskich miastach zarzekają się od lat, że odważne stawiają na ekologię. Niestety praktyka dnia codziennego wyraźnie odbiega od teoretycznych deklaracji. Komunikacja publiczna zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia. Bilety są drogie, rozkłady jazdy nie są dostosowane do rzeczywistych potrzeb pasażerów, autobusy są przepełnione a system wygodnych przesiadek istnieje tylko na papierze. Posiadacze własnych czterech kółek również nie mają łatwo, gdyż rozwój infrastruktury drogowej na obrzeżach miast zazwyczaj pozostaje daleko w tyle za rozwojem mieszkalnictwa. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz chętniej spoglądają w kierunku rowerów. W ostatnich miesiącach za sprawą coraz bardziej rozbudowanych systemów rowerów miejskich możemy mówić o prawdziwej modzie na rower.

Jednak nasze prywatne dwa kółka mogą dostarczyć nam również przyjemności z jazdy. Przede wszystkim powinniśmy nasz rower wyposażyć w niezbędne akcesoria. Podstawą są tutaj lampki rowerowe. Nie każdy rower, który zalega w naszej piwnicy jest wyposażony w źródło światła. Szczególnie problem ten dotyczy popularnych niegdyś rowerów górskich. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że posiadanie źródła białego światła z przodu pojazdu powinno być obowiązkiem każdego rowerzysty. Nie warto więc tego zaniedbywać i powinniśmy zaopatrzyć nasz rower w wymagane lampki.
Tegoroczne lato zachwycało nas wysokimi temperaturami. Środki masowego przekazu donoszą, że klimat w najbliższych latach może się ocieplać, dlatego upalne lato może stać się normą. Jazda rowerem w wysokich temperaturach wymaga odpowiedniego nawodnienia organizmu. Dlatego przed korzystaniem z roweru w wysokiej temperaturze powinniśmy czym prędzej odwiedzić sklep mający w swej ofercie bidony. Gdy taki bidon umieścimy na naszym rowerze to nie powinniśmy dać się zaskoczyć zmęczeniu podczas jazdy rowerem w upale.
Ostatnio obserwujemy również modę na liczniki rowerowe przytwierdzane coraz częściej do kierownicy roweru. Taki licznik może wydawać się tylko pozornie fanaberią. Funkcjonalny licznik rowerowy przekaże nam informację nie tylko o prędkości naszego roweru, ale także o przejechanym dystansie czy nawet spalonych kaloriach podczas jazdy. Dlatego jeżeli poważnie myślimy o zadbaniu o swoje zdrowie dzięki regularniej jeździe rowerem to taki licznik powinien być podstawą.

Więcej dowiesz się na: https://mcsport.pl/akcesoria.html